Tiskni stranu

Pískovaní je možno rozdělit:

 

Injektorové pískovaní

Tlakové pískovaní

Máte dotaz napište nám:)

 

Volba vhodného abraziva

Volba abrazivního materiálu je při tryskání velice důležitá. Použitím nevhodného abraziva se může tryskaní povrch nenávratně poškodit. Tak nemůžete třeba ocelové abrazivo používat v injektorové pískovačce. Ocelové abrazivo je velice těžké a injektorová pískovačka není schopna udělat potřebný podtlak, aby mohlo být abrazivo nasáto do směšovacího prostoru trysky.

 

Ultrazvukové čištění

Čištění pomocí ultrazvuku má celou řadu výhod. Zejména je to rychlost čistícího procesu. Kvalita čištění je při správně zvoleném čistícím médiu vynikající. Pro ultrazvuk neexistují nepřístupná místa, stejně dobře vyčistí tvarově složitý předmět i slepý otvor. Díky zákonitostem šíření ultrazvuku v kapalinách je možné čistit předměty jinými technologiemi čistitelné jen velice obtížně, případně vůbec.

Využití ultrazvuku:

 • automobilový průmysl - čištění vstřikovacích trysek, karburátorů, stříkacích pistolí, tlumičů, součástek motorů, plošných spojů, atd.
 • elektrotechnický průmysl - čištění součástek, plošných spojů, kontaktů atd.
 • strojírenský průmysl - čištění a odmašťování ložisek, ozubení, kloubů, filtrů, forem atd., jemná mechanika
 • galvanovny, keramický a sklářský průmysl – čistění povrchů před metalizací
 • dřevozpracující průmysl – čištění řezných nástrojů
 • lisovny plastů – čištění forem
 • servis - čištění počítačových součástek a dílů, filtrů do čističek vzduchu atd.
 •   

  Zvyšování mechanických vlastností materiálu(Shot peening)

  Shotpeening je velmi důležitá a nepostradatelná metoda v průmyslových oborech. Jedná se o velmi starý proces, který byl používán již před mnoha lety a to tak, že se povrch obrobku opracovával za pomoci "kulového kladiva", aby se indukovalo tlakové napětí za účelem zlepšení mechanických vlastností.

  Je velmi důležité dodržování všech tryskacích parametrů jako úhel dopadu, doba tryskání a tlak tryskání, rychlost abraziva, typ abraziva. Tryskání metodou Shot-Peenin se životnost mnohých obrobků jako jsou např. součásti převodovek, pohonných a klikových hřídelí, pružin, lopatek turbíny aj.

  Práškové lakování(Komaxit)

  Práškové lakování je druh nátěru, kde se místo mokré barvy používá suchý prášek.Hlavní rozdíl mezi mokrým a práškovým lakování je, že práškové lakování nevyžaduje rozpouštědla.Prášková barva se obvykle nanáší elektrostaticky a poté se vytvrdí za tepla. Prášek může být směs termoplastu nebo polymeru.Termoplast je obvykle používán k vytvoření pevného povrch, který je odolnější než klasické mokré barvy.Práškové lakování se používá především k nátěrům kovů,keramiky aj.

  Proces aplikace prášku

  Nejčastějším způsobem použití je lakování kovových předmětů. Prášek se nanáší pomocí elektrostatického pistole. Stříkací pistole předá kladný náboj prášku, který je pak stříkán mechanicky, nebo pomocí stlačeného vzduch směrem k uzemněnému předmětu stříknutý prášek je urychlovány směrem k obrobku silným elektrostatickým nábojem.K dispozici je široká škála nanášecích trysek.Typ používané trysky závisí na tvaru obrobku a konzistenci barev.Objekt se po nanesení barvy zahřívá, a prášek se rozpustí do jednotného film, a po ochlazení tvořit tvrdý povlak.Práškovou barvu obvykle nanášíme ve složení (zinkový základ, vrchní barva, lak).Děláme standardně barvy ze vzorníku RAL. Není problém udělat i jiné barvy!!

   

  Výhody práškového lakování 

   
 • Kontaktujte nás

  Tel: 724 545 269

  lada.min@seznam.cz
  1. Vladimír Minczér
  2. 33301 Stod
  3. IČO:76162605
  4. Provozovna: Kotovice 27
  Kde nás najdeteins

  obr.1.1 - ukázka injektorové pistole


   
  TOPlist

  Naše provozovna